W czas kolędowania

DSC06536 1201x80012 stycznia w sali legnickiego Centrum im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie noworoczne, którego gospodarzami byli: poseł Ewa Szymańska, senator Dorota Czudowska i  Adam Babuśka – Starosta Legnicki. Były piękne życzenia na Nowy Rok, toast, rozmowy i wspólny śpiew naszych pięknych kolęd prowadzony przez Władysława  Grockiego.

 

Orszak Trzech Króli

16 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego Poseł Ewa Szymańska wzięła udział w Orszaku Trzech Króli zorganizowanym w Prochowicach. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęto mszą św. odprawioną w parafialnym kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, po czym uformował się orszak, który przeszedł do Rynku. Tutaj uczestnicy kolędowali i obejrzeli sceny z Ewangelii w amatorskim wykonaniu. Pod koniec, tuż przed  słodkim poczęstunkiem wykonano  wspólną fotografię z Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicją Sielicką oraz prezesem Stowarzyszenia Krajobrazy.

Chwała na wysokości Bogu!

1 2019

2 2019

Tradycje Bożego Narodzenia

received 589111288566806W Szkole Podstawowej im. Józefa Gielniaka w Niwnicach po raz kolejny zorganizowano Powiatowy Konkurs  Szopek Betlejemskich. Podczas finału – ogłoszenia laureatów konkursu, panią poseł Ewę Szymańską reprezentował Jerzy Fiedorów- radny Powiatu Lwóweckiego. W imieniu pani poseł wręczył ufundowaną przez nią nagrodę i podziękował wszystkim uczestnikom za udział w tak pozytywnym „Projekcie”-pielęgnowaniu pięknych tradycji.

 

Mikołajki w "Personie"

Od wielu lat Mikołaj z biura poseł Ewy Szymańskiej i senator Doroty Czudowskiej odwiedza podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Persona w Legnicy. Wręczane przez Mikołaja paczki, „w asyście” pani poseł, senator lub pracowników biur, jak zawsze sprawiają radość, tak było i w tym roku.

 

Inauguracja Sejmu IX kadencji

slubowanie

Poseł Ewa Szymańska złożyła ślubowanie na pierwszym posiedzeniu Sejmu IX kadencji.

Wspomnienie o śp. ks. Władysławie Jóźkowie

Odszedł od nas zasłużony i wspaniały kapłan ks. prałat Władysław Jóźków związany od 49 lat z Legnicą, z parafią pw. Świętej Trójcy. Ksiądz Jóźków był oddany pracy duszpasterskiej i pracy społecznej, wspierał powstającą i działającą w podziemiu Solidarność, prowadził Duszpasterstwo Ludzi Pracy, był kapelanem Sybiraków i Kresowian. Jak mówił w jednym z ostatnich wywiadów „starał się zrozumieć człowieka”, wiele mówił o obowiązku-powinności ukochania Ojczyzny.
Z radością przyjął od parlamentarzystek poseł Ewy Szymańskiej i senator Doroty Czudowskiej statuetkę Józefa Piłsudskiego, z jakże zasłużoną laudacją. Został Honorowym Obywatelem Legnicy. Zachowamy księdza prałata w modlitwie i pamięci.

 

1  2    

Święto Niepodległości we Lwówku Śląskim

Poseł Ewa Szymańska 10 listopada uczestniczyła w społecznych obchodach Święta Niepodległości we Lwówku Śląskim. Po nabożeństwie, zebrani złożyli kwiaty  pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, oddali  cześć Wszystkim, którym zawdzięczamy Niepodległą. Potem odbyło się „śpiewające” spotkanie patriotyczne i „wojskowy” poczęstunek.

Gala nagrody Strażnik Pamięci tygodnika Do Rzeczy

Poseł Ewa Szymańska i Senator Dorota Czudowska uczestniczyły w Gali, na której po raz pierwszy przyznano Międzynarodową Nagrodę Strażnik Wartości, Custos Virtutum,  ustanowioną przez Instytut Współpracy Polsko Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
 Jej laureatem został ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zaangażowany w  proces beatyfikacyjny sługi bożego,  Jánosa Esterházyego,  człowieka, który okazał wielką pomoc polskim uchodźcom uciekającym na Węgry podczas II wojny a następnie był więźniem sowieckich łagrów. W Sali Zamku Królewskiego obecni byli również premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, sekretarz stanu Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

 

Więcej artykułów…

Perfect Everything in Everyway