100 lat temu urodził się Karol Wojtyła - Jan Paweł II - Święty

foto00003Legniczanie, 18 maja przychodzą pod pomnik Jana Pawła II, okazują pamięć i wdzięczność wielkiemu papieżowi i Polakowi, składają kwiaty, zapalają znicze. W dzień setnych urodzin papieża wiązankę kwiatów złożyły również poseł Ewa Szymańska  i senator Dorota Czudowska z pracownikami  biura.

Każdy z nas nie tylko dzisiaj może pomyśleć o własnym ”prezencie” dla Ojca Świętego ale dzisiejsza setna rocznica niech będzie impulsem do czerpania ze  wspaniałego życia Świętego Jana Pawła II,
ze świadectwa jakie zostawił.

 

75 rocznica zakończenia II Wojny Światowej

foto1Legnickie parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości uczciły 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Współpracownicy poseł Ewy Szymańskiej i senator Doroty Czudowskiej w imieniu parlamentarzystek złożyli  kwiaty oraz zapalili biało-czerwone znicze w miejscu pamięci narodowej na legnickim cmentarzu komunalnym.

Święto hutników, strażaków, kominiarzy, garncarzy i piekarzy.

4 maja świętujemy z hutnikami, strażakami i wszystkimi, którym patronuje św. Florian - kominiarzom, garncarzom i piekarzom.
Przyjmijcie Szanowni Państwo serdeczne życzenia i podziękowania za Waszą trudną pracę. Życzę zadowolenia z wykonywanej - i nam wszystkim potrzebnej pracy oraz radości w życiu osobistym.

poseł Ewa Szymańska

 

florian

Dwa kolory – najpiękniejsze polskie barwy...

20520181Tymi słowami chcę zachęcić Państwa do uczczenia Dnia Flagi, który przypada 2 maja. W tym roku moja „akcja flagowa" nie odbędzie się, bo wiele planów i inicjatyw na majowe święta uległo zmianie. Możemy jednak zrobić to, co ważne i piękne w tym dniu - wywiesić polską flagę, małą, dużą, umieścić Biało-Czerwoną w widocznym miejscu, niech sprawia nam radość. Pamiętajmy również o Polakach za granicą, to także ich święto.

Pozdrawiam Państwa serdecznie
Ewa Szymańska
Poseł na Sejm RP

 

Życzenia Wielkanocne

wielkanoc 2020

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Z okazji dzisiejszego święta - naszego i Węgrów, skladamy wyrazy uznania naszym węgierskim Przyjaciołom oraz życzymy im i wszystkim krajom, szybkiego pokonania pandemii.

IMG 6661

Ograniczenie pracy biura poselskiego

Informujemy, że z powodu stanu zagrożenia epidemią biuro poselskie ogranicza dyżury bezpośrednie do odwołania. Wszelkie sprawy prosimy kierować na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 538-317-278 i 607-806-461

Dzień Kobiet

DSC 0520 (Copy)W lubańskiej spółce ZGiUK corocznie obchodzi się Dzień Kobiet. W gronie zaproszonych przez Prezesa Michała Turkiewicza Pań była Poseł Ewa Szymańska, Dyrektor Biura Senatora Rafała Ślusarza – Pani Urszula Maga a także Zastępca Burmistrza Miasta Lubań – Pan Mateusz Zajdel. Miłe spotkanie pełne życzeń i ciepłych słów zakończono wspólną fotografią.

 

Zbieramy podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy na Prezydenta RP

pad2020

Więcej artykułów…

Perfect Everything in Everyway