Dożynki w gminie Jerzmanowa

dozynki jerzmanowa 2021 4Na zaproszenie Wójta Gminy Jerzmanowa Pana Lesława Golby,  Izabela Wańkowicz dyrektor biura poselsko-senatorskiego w imieniu poseł Ewy Szymańskiej oraz senator Doroty Czudowskiej, wzięła udział w dożynkach gminnych 2021, które były połączone z uroczystym otwarciem STODOŁY KULTURY w Jerzmanowej - nowego miejsca, gdzie mieszkańcy gminy będą mogli spędzać wolny czas, m.in. grając w kręgle. Dyrektor biura przekazała życzenia oraz gratulacje rolnikom oraz mieszkańcom gminy a starostom dożynek wręczyła upominki.

więcej informacji na:
https://www.gckjerzmanowa.pl/aktualnosci/2021/wrzesien/dozynki-gminy-jerzmanowa-2021

 

 

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Bohaterów Walki o Wolną Polskę

1Nowa Wieś Legnicka uczciła 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W niedzielę 15 sierpnia na Skwerze Narodów, w sercu wsi uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Bohaterów Walki o Wolną Polskę. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele pw. Św. Bartłomieja.

Oficjalne odsłonięcie tablicy ufundowanej przez Powiat Legnicki oraz Stowarzyszenie „Nasza Nowa Wieś” planowano na 2020 rok, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, niestety wówczas plany pokrzyżowała pandemia.

W imieniu Pani Poseł Ewy Szymańskiej i Pani Senator Doroty Czudowskiej kwiaty złożyła Grażyna Majchrzyk pracownik biura poselsko-senatorskiego.

 

 

Policjanci świętują

426 9341524 lipca w 102 rocznicę powołania Policji Państwowej przypada święto policji. W całym kraju na uroczystych akademiach, apelach, zbiórkach, policjanci otrzymują mianowania na wyższe stopnie, nagrody, odznaczenia i wyróżnienia. W uroczystej zbiórce we Lwówku Śląskim uczestniczyła poseł Ewa Szymańska. Pracownikom cywilnym i policjantom złożyła gratulacje, życzenia i podziękowania za pełnioną trudną i odpowiedzialną służbę. Pani poseł wzięła również udział w obchodach w Legnicy, uczestniczyła we mszy św. W Katedrze i Akademii w Sali Królewskiej.

 

 

11 lipca - pamiętamy

rocznica rzezi wolynskiej fot zbigniew jhakubowski024W 78 rocznicę zbrodni wołyńskiej, w kościele św. Jana w Legnicy miała miejsce uroczysta Msza św. sprawowana w intencji pomordowanych obywateli II Rzeczypospolitej Polskiej.
Narodowy Dzień Pamięci Ofiar  Ludobójstwa obchodzony jest 11 lipca w rocznicę tzw. krwawej niedzieli i upamiętnia ofiary mordów dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów.

Ks. Isakowicz Zaleski, szczególnie zaangażowany w głoszenie prawdy o tym ludobójstwie wygłosił homilię. W gronie legniczan, uczestniczących w nabożeństwie i składających kwiaty byli:poseł Ewa Szymańska a także przedstawiciele samorządu: członkowie  zarządu powiatu, wiceprezydent miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości, członkowie stowarzyszeń i grup kombatanckich.

Organizatorem obchodów, na które składały się przemówienia, wręczenie odznaczeń, panel dyskusyjny i część artystyczna było  Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”.

 

 

"Polski Ład" - strategia rozwoju Polski

pl2021W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Legnicy odbyła się konferencja dotycząca wprowadzania i realizowania  Polskiego Ładu - niedawno ogłoszonej strategii rozwoju Polski. Główne założenia Polskiego Ładu omówili parlamentarzyści z regionu: poseł Ewa Szymańska, senator Dorota Czudowska, poseł i minister Krzysztof Kubów oraz Starosta legnicki Adam Babuśka. W konferencji omówiono sprawy podatków i emerytur-poseł Szymańska, zdrowia, zwiększenia nakładów finansowych a przede wszystkim rozwoju kadr-senator Czudowska, inwestycji lokalnych-starosta A. Babuśka. Podsumowania programu, jego celowości, prac rządu nad strategią dokonał minister Krzysztof Kubów. Politycy podkreślali, że ten program trzeba jak najszybciej realizować, że dobre pokierowanie impulsem inwestycyjnym, pozwoli na wsparcie młodych ludzi,seniorów, rodzin, przedsiębiorców i pracowników, pozwoli Polsce jak najlepiej wyjść gospodarczo i społecznie z czasu pandemii.   


5 FILARÓW POLSKIEGO ŁADU
● Plan na zdrowie - 7 proc. PKB na zdrowie.
● Obniżka podatków dla 18 mln Polaków.
● Inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy.
● Mój dom - mieszkanie bez wkładu własnego i dom do 70 m2 bez formalności.
● Emerytury bez podatku do 2500 zł.
ORAZ
 - Ambitne wsparcie polskich rodzin – kapitał opiekuńczy.
 - Finanse samorządów – wsparcie samorządów.

https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/39017-prezentuja-polski-lad
https://foto.lca.pl/foto,1621675369,Dzia_acze_PiS_u_promuj_w_Legnicy_Polski_ad_.html

Dzień Strażaka - Polkowice

Polkowice Komenda1Poseł Ewa Szymańska 17 maja uczestniczyła w święcie polkowickich strażaków. Tego dnia odbył się uroczysty apel z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adama Koniecznego, polkowickiego Komendanta Powiatowej PSP i wielu gości – przedstawicieli rządu, samorządu i służb mundurowych. Po okolicznościowych przemówieniach nastąpiło wręczenie medali,odznaczeń, nominacji na wyższe stopnie i gratulacje. W Polkowicach, dzięki współpracy różnych podmiotów oddano też do użytku powiększoną, zmodernizowaną siedzibę Państwowej Straży Pożarnej, po jej poświęceniu przez kapelanów strażaków poseł Szymańska uczestniczyła w przecięciu wstęgi. Na zakończenie pod pomnikiem św. Floriana patrona strażaków złożono kwiaty.

https://polkowice.eu/wiadomosci-z-gminy/swietowali-strazacy/
https://www.gov.pl/web/kppsp-polkowice/dzien-strazaka-2021

 

 

 

 

Otwarcie chojnowskiego Punktu Szczepień Powszechnych

 DSC0049Legnickie parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości poseł Ewa Szymańska i senator Dorota Czudowska były obecne na otwarciu chojnowskiego Punktu Szczepień Powszechnych. O jego powstanie zabiegali Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Burmistrz Chojnowa Jan Serkies, punkt znajduje się Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie.

 

Spotkanie z węgierskimi dyplomatami

1 1002021Poseł Ewa Szymańska, która należy do Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej oraz Starosta Legnicki Adam Babuśka, uczestniczyli w spotkaniu z węgierskimi dyplomatami, przybyłymi do Legnicy na zaproszenie senator Doroty Czudowskiej. Nasze miasto odwiedzili Konsul Generalny Węgier w Krakowie dr Tibor Gerencser oraz Wicekonsul  Węgier we Wrocławiu dr Sandor Nedeczky.


Była to pierwsza wizyta węgierskich gości w Legnicy, którzy złożyli kwiaty w kruchcie katedry pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy pod Smoleńskiem a także pod tablicą w Rynku, która upamiętnia Powstanie Węgierskie z 1956 roku. Tablica ta z inicjatywy władz Węgier jest podziękowaniem dla legniczan pomagających i wspierających Węgrów. Goście z Węgier i gospodarze wyrazili nadzieję na kolejne spotkania i budowanie jak najlepszych kontaktów.

https://fakty.lca.pl/legnica,news,84412,Konsul_Generalny_W_gier_z_wizyt_w_Legnicy.html
https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/33156-konsul-wegier-z-wizyta-w-legnicy-foto
https://legnica.naszemiasto.pl/konsul-generalny-wegier-z-wizyta-w-legnicy-zobaczcie/ar/c15-8270596

Święto Hutników

1 11 1Poseł Ewa Szymańska uczestniczyła w uroczystej Mszy św. w intencji hutników i ich rodzin, odprawionej przez bpa zielonogórskiego Tadeusza Lityńskiego. Do głogowskiej kolegiaty przybyli marszałek sejmu RP Elżbieta Witek, parlamentarzyści, prezes KGHM, członkowie zarządu, przedstawiciele załóg z trzech hut Zagłębia Miedziowego, związkowcy- obecni również  w pocztach sztandarowych. Świętowano Dzień hutnika, 50-lecie Huty Głogów oraz 60-lecie KGHM S.A.


Gratulacje i podziękowania!

 

 

 

Więcej artykułów…

Perfect Everything in Everyway