Święto Niepodległości

IMG 20211110 161015 resized 20211112 105913404W przeddzień święta 11 Listopada, jak każdego roku, w miejscach pamięci kwiaty i zapalone znicze. Pracownicy biura poselsko-senatorskiego w imieniu pani poseł Ewy Szymańskiej i senator Doroty Czudowskiej oddali cześć bohaterom i patronom Niepodległej Polski.

 

Imponująca inwestycja

zelazny most fot kghm09W Obiekcie Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most otwarto nowoczesną Kwaterę Południową, która powiększa jego obszar o 600 ha i pozwala zabezpieczyć odpady poflotacyjne na kolejne 15 lat wydobycia. Żelazny Most jest drugim na świecie zbiornikiem odpadów wydobywczych, monitorowanym, oprzyrządowanym w najnowsze technologie, które gwarantują bezpieczeństwo i efektywne wykorzystanie terenu. Oddana, największa od 2018 r inwestycja to kolejny sukces spółki KGHM Polska Miedź S.A., w jej otwarciu uczestniczyła poseł Ewa Szymańska.

 

W przeddzień Święta Narodowego Węgier - 65. rocznicy Powstania Węgierskiego w 1956r.

DSC00487 1576x1050Już po raz piąty Pani Senator Dorota Czudowska oraz Pani Poseł Ewa Szymańska razem ze współpracownikami składają kwiaty pod tablicą ufundowaną przez Rząd Węgier w roku 2017, w dowód wdzięczności dla legniczan, za oddaną krew dla Węgrów walczących w 1956 r. Powstanie na Węgrzech zostało wówczas krwawo stłumione przez sowieckie czołgi. Tysiące rannych potrzebowało krwi, wśród tych, którzy wspomogli Węgrów tym darem życia byli także legniczanie.

 

 

Konferencja w Horyńcu

M2 2Poseł Ewa Szymańska uczestniczyła w konferencji dotyczącej nowych ustaw związanych z opieką i leczeniem uzdrowiskowym w Polsce.  Pani poseł jest członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Lecznictwa Uzdrowiskowego i Mundurowej Służby Zdrowia – jednego z organizatorów konferencji, obok Unii Uzdrowisk Polskich i Uzdrowiska Horyniec sp. z o. o. Partnerami konferencji były: Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Platerówka - Festyn Strażacko-Dożynkowy

1 DSCN0153 1632904043Poseł Ewa Szymańska uczestniczyła w Festynie Strażacko-Dożynkowym w Gminie Platerówka. Świętowanie rozpoczęte mszą świętą celebrowaną przez ks. Franciszka Muchę, trwało do wieczora na miejscowym boisku. Wójt Gminy Krzysztof Halicki przywitał zebranych, w tym posłów  na Sejm RP: Ewę Szymańską, Stanisława Żuka, Senatora RP Rafała Ślusarza oraz przedstawicieli władz z sąsiednich samorządów.

W czasie festynu strażacy z drużyn OSP Włosień i Platerówka zaprezentowali samochody ratowniczo-gaśnicze, za ich pozyskanie podziękowali mieszkańcom za frekwencję wyborczą. Pani poseł Szymańska otrzymała od strażaków podziękowanie za wsparcie zakupu jednego z pojazdów.

 

 

Uroczyste otwarcie przedszkola w Rzeszotarach

1 przedszkoleW Gminie Miłkowice, w  Rzeszotarach rok szkolny 2021r, rozpoczęto otwarciem nowego przedszkola. Wielka radość dla władz gminy, a przede wszystkim dla maluchów, którzy już korzystają z tych nowych, wspaniale wyposażonych, kolorowych i przyjaznych pomieszczeń. Pasowania grupy pięciolatków razem ze Starostą Legnickim Adamem Babuśką dokonała pani poseł Ewa Szymańska. Pani Grażyna Majchrzyk w imieniu pani senator odczytała list gratulacyjny, który przekazała na ręce pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzeszotarach.

 

82 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

wybuch1 rocznica 2Pod tablicą upamiętniającą żołnierzy walczących na wszystkich frontachII Wojny Światowej  w legnickiej Katedrze została odmówiona modlitwa w intencji ofiar wojny i zachowania pokoju na świecie. Kwiaty złożyli Tadeusz Krzakowski Prezydent Miasta Legnicy, Starosta Legnicki Adam Babuśka, delegacja z miasta partnerskiego Wuppertal a w imieniu poseł Ewy Szymańskiej i senator Doroty Czudowskiej kwiaty złożyła Grażyna Majchrzyk – pracownik biura poselsko-senatorskiego.

 

 

Dożynki w gminie Jerzmanowa

dozynki jerzmanowa 2021 4Na zaproszenie Wójta Gminy Jerzmanowa Pana Lesława Golby,  Izabela Wańkowicz dyrektor biura poselsko-senatorskiego w imieniu poseł Ewy Szymańskiej oraz senator Doroty Czudowskiej, wzięła udział w dożynkach gminnych 2021, które były połączone z uroczystym otwarciem STODOŁY KULTURY w Jerzmanowej - nowego miejsca, gdzie mieszkańcy gminy będą mogli spędzać wolny czas, m.in. grając w kręgle. Dyrektor biura przekazała życzenia oraz gratulacje rolnikom oraz mieszkańcom gminy a starostom dożynek wręczyła upominki.

więcej informacji na:
https://www.gckjerzmanowa.pl/aktualnosci/2021/wrzesien/dozynki-gminy-jerzmanowa-2021

 

 

Dożynki w Legnickim Polu

W ostatnią sobotę sierpnia Pani Poseł Ewa Szymańska  w imieniu swoim i Pani Senator Doroty Czudowskiej  uczestniczyła w Uroczystości Dożynkowej w Legnickim Polu, jakże ważnym święcie wszystkich rolników, zbierających swoje plony. Uroczystość zainicjowała Msza Święta, która odbyła się w Bazylice Mniejszej w Legnickim Polu. Po zakończeniu liturgii odbył się korowód dożynkowy na camping. Bardzo ważnym elementem całej uroczystości był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym pierwsze trzy miejsca i nagrody zdobyły sołectwa: Księginice, Bartoszów, Raczkowa.

 

 

Więcej artykułów…

Perfect Everything in Everyway